poniedziałek, 30 grudnia 2013

#26 - przygotowania do Sylwestra

Hej!Jak zwykle Święta zleciały błyskawicznie. Równie błyskawicznie zniknął z lodówki mój ukochany sernik i uszka (nad tym ubolewam do dziś). Jednakże jeszcze nie witamy wszystkich naszych szkolnych znajomych, bo na to przyjdzie czas dopiero w czwartek. Na razie z częścią z nich widzimy się jutrzejszego wieczoru i tego spotkania wyczekujemy dosyć zniecierpliwieni.
Chciałam upublicznić swoją własną listę przygotowań do Sylwestra. Przeczuwam, że paru moim koleżankom jeszcze może się przydać.

1 dzień przed: 
- wykonujemy peeling - naturalny, najprostszy i moim zdaniem najlepszy peeling to po prostu fusy po kawie. Po kąpieli szorujemy nimi ciało, spłukujemy i voilà - skóra jest idealnie gładka!
- sprawdzamy, czy po ostatniej imprezie nasze rajstopy wciąż są w dobrym stanie. Zero "oczek"? Świetnie. Zakładamy je dnia następnego, a drugą parę chowamy do torebki na wszelki wypadek.

w ten Wielki Dzień:
- z samego rana na nogi nakładamy balsam, na twarz przydałby się dobry krem nawilżający lub nawilżająco-matujący, oczywiście w zależności od naszej cery,
- robimy ewentualne poprawki na paznokciach, tu i ówdzie znowu przejeżdżamy sylwestrowym lakierem,
- godzinę przed planowanymi baletami układamy włosy i wykonujemy wieczorowy makijaż. Przypominam, że lepiej jest z nim nie przesadzać, a trzymać się banalnej zasady - jeśli mamy zamiar mocno podkreślić oczy, rezygnujemy z równie mocnego podkreślania ust i na odwrót. Tzn. po użyciu czerwonej szminki nie chwytamy za kolorowe cienie do powiek. Chyba, że bardzo się uprzemy - wtedy wybieramy np. jasne odcienie brązu, beżu.
- ubieramy oczywiście naszą kreację, dobieramy do niej dodatki (domyślam się, że tę część każda z nas ma już obmyśloną od co najmniej tygodnia),
- pakujemy buty na zmianę,
- do torebki wrzucamy plastry na otarcia, szminkę/błyszczyk/pomadkę, potrzebne kosmetyki, chusteczki, aparat, przysłowiowe parę groszy na taksówkę oraz smartfona, z którego w trakcie imprezy wrzucimy na instagrama zdjęcie otagowane milionami synonimów słów 'girls', 'boys', 'party', 'fun' (nie oszukujmy się, spotykamy się z tym codziennie),
- wybywamy na Nasz Wieczór!

Możecie podłapać parę pomysłów, poodhaczać wszystkie, wymyślić własne. Będzie mi miło, jeśli choć trochę Wam w ten sposób pomogę.
Szczęśliwego Nowego Roku!
Oby rok 2014 przebił 2013.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz